Farské oznamy

Do hornej schránky na stene – pri dverách na faru, môžete v zalepenej obálke s milodarom vhadzovať úmysly sv. omší, ktoré následne budem slúžiť súkromne na fare. Úmysel a deň, kedy bude sv. omša

Pre udelenie pomazania chorých a vyslúženie Sviatostí umierajúcim je potrebné kontaktovať kňaza – správcu farnosti na telefónnom čísle: 033 774 7117 alebo 0910 638 698

Administratívne úkony – vydávanie krstných listov, prepustení, licencií a iných potvrdení – je potrebné kontaktovať kňaza – správcu farnosti na tel. čísle: 033 7747117 alebo 0910 638 698

Pre stiahnutie farských oznamov kliknite sem !

Od 1. januára do 24. januára 2021 bude vo všetkých slovenských katolíckych diecézach a eparchiách pozastavené verejné slávenie bohoslužieb.Na základe Uznesenia vlády Slovenskej republiky č. 808 z 31. decembra 2020, ktoré obmedzuje slobodu pobytu a pohybu zákazom vychádzania a na základe Vyhlášky 77 Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, nadobúdajúcej účinnosť 1. januára 2021, budú vo všetkých slovenských katolíckych diecézach a eparchiách od 1. januára 2021 až do 24. januára 2021 pozastavené verejné slávenia bohoslužieb.

Do hornej schránky na stene - pri dverách na faru, môžete v zalepenej obálke s milodarom vhadzovať úmysly sv. omší, ktoré následne budem slúžiť súkromne na fare. Úmysel a deň, kedy bude sv. omša odslúžená, nájdete na výveske pred kostolom (farské oznamy) a tiež i na webovej stránke našej farnosti.

Kňazi môžu sláviť v chrámoch súkromné bohoslužby bez účasti veriacich. Slávenie bohoslužby vyplýva aj vzhľadom na nariadenia z povahy ich zamestnania. Takéto súkromné bohoslužby je možné streamovať. Kňazovi pri tom však smie pomáhať len nevyhnutná asistencia. Počet osôb pre streamovanie súkromnej bohoslužby je na základe platného zákazu stretávania obmedzený na kňaza plus max. 5 osôb. Túto výnimku ale zároveň kvôli striktnému obmedzeniu pohybu teraz nemožno uplatniť v takom zmysle, aby sa na súkromné bohoslužby v chrámoch pozývali či prihlasovali rôzne rodiny podľa poradovníkov, zapísaných úmyslov, atď.Krsty, sobáše a pohreby je možné sláviť, sú však obmedzené maximálnym počtom 6 účastníkov vrátane kňaza, a podmienené dodržaním hygienických opatrení.

Chrámy nie je nariadené zamknúť: nesmú sa v nich ale konať nijaké hromadné podujatia: to sa týka verejného spovedania, aj rozdávania svätého prijímania.V nebezpečenstve smrti je, samozrejme, možné individuálne vyslúžiť potrebné sviatosti zomierajúcemu.

This will close in 60 seconds